Vijesti

VW osvojio WRC

Volkswagen u subotu, 22. studenog, u Wolfsburgu „daje puni gas“ i slavi osvajanje drugog naslova zaredom na svjetskom prvenstvu FIA Rallyea (World Rally Championship, WRC). U samom središtu Wolfsburga u tu svrhu se zatvara promet u ulici „Pestalozziallee“ i pretvara se u reli stazu. Posjetitelje iza 10 sati očekuje zanimljivi i raznoliki program vezan uz Volkswagenov trkaći tim i pobjedničko vozilo svjetskog prvenstva – Polo R WRC.

Zvijezda ove manifestacije je reli prvak i dvostruki svjetski prvak Sébastien Ogier koji je zajedno sa svojim kopilotom Julienom Ingrassiom drugi puta zaredom osvojio već prije završetka sezone naslov vozača i suvozača na svjetskom prvenstvu. Na proslavi u Wolfsburgu dakako će biti i Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila te Andreas Mikkelsen i Ola Fløene. Svi zajedno kao jedan tim još jednom su ponovili veliki uspjeh iz prethodne sezone i ponovno su prije zadnje utrke za Volkswagen osvojili naslov u svjetskom prvenstvo relija. Program između ostalog predviđa intervjue s vozačima i kopilotima, razgovore sa stručnjacima kao i vrijeme rezervirano za autograme. Osim toga posjetitelje očekuje i 4D-simulator, u kojem svatko može testirati vlastita vozačka umijeća u reli vozilu. Oni koji žele osjetiti Polo R WRC uživo, imati će također prilike za to. Polo koji je osvojio svjetsko prvenstvo nekoliko će puta ne samo bukom motora „zatresti“ centar Wolfsburga, već će se okretati pod ručnom i tako ostavljati tragove na asfaltu Pestalozziallee. Uz malo sreće posjetitelji će moći sudjelovati u manifestaciji. Uvjet je znanje o reliju, dobar rezultat u kvalifikacijskom krugu na simulatoru ili možda samo dobra sreća. Za pobjednike to znači da će moći sjesti u Polo R WRC i to kao kopiloti pored reli vozača. Uz 315 KS s ubrzanjem od 3,9 sekunda od 0 do 100 km/h očekuje ih jedinstveni i ekskluzivni doživljaj.