Posted onAuthorDaliborKomentari isključeni za 10. siječnja 1996. 404 Views
je Albert Klein iz Pasadene u Kaliforniji postavio svjetski rekord u kilometraži prijeđenoj s jednim automobilom. Njegova je VW Buba 1963. prešla 2.562.337 kilometara i još je bila u voznom stanju.
je popstavljen prvi semafor u Clevelandu (Ohio) na raskršću Euclid Avenue i East 105thStreet. Sve veći broj nesreća i povećanje prometa tražili su uvođenje reda i novih pravila. Postavljanje semafora je bila jedna od nekoliko uvedenih mjera za poboljšanje kaosa na cestama.
je održana prva posljeratna utrka Mille Miglia. Utrka je vožena javnim cestama od Brescije do Rima i natrag. Tijekom rata utrka se nije vozila, nakon 1945. javlja se nova generacija vozača, a Ferrari nasljeđuje Alfa Romeo.
su William Kissel i Friedrich Werner prijavili patent otvorenog automobila. Njihov “Convertible Automobile Body” imao je tvrdi krov koji se mogao skinuti, a bio je to jedan od prvi kabrioleta.